Director & Photography

İnstagram Reklamcılığı Nedir ?

2015 yılında sosyal ağ Instagram, reklam ağını başlattı. Platformumuz daha fazla tüketiciye ulaşmak için Facebook Reklamları sisteminden yararlanıyor. Bu nedenle Instagram reklamcılığı, Facebook’un hedefleme seçeneklerinin de sizin yararınıza kullanılabileceği reklamcılık için çok önemli bir ortamdır. Instagram reklamları, mallarınızı ve/veya hizmetlerinizi kullanıcıların haber akışlarında pazarlamak için ödediğiniz makaleler veya Hikayeler ile karşılaştırılabilir. Basitçe söylemek gerekirse, önceden belirlenmiş hedef kitleye ulaşacak hedefli reklamlar üretebilirsiniz.

Dijital pazarlama, günümüz reklamcılığındaki en yeni trenddir. Hedef kitlenizle etkili bir şekilde iletişim kurmanın en hızlı ve en basit stratejileri, sosyal medya pazarlaması gibi çevrimiçi pazarlama hizmetlerine katılmaktır. Şirketinizin reklam yayınlamak için kullanabileceği pek çok site olsa bile, Instagram hala en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Instagram reklamları düşük maliyetlidir ve son derece iyi hedeflenebilir. Etkili bir Instagram reklamı ile yaklaşık 100 ila 200 TL arasında 1000 kişiye ulaşabilirsiniz. Özel olarak hedeflenen Instagram reklamları, web sitesi ziyaretçilerinize, e-posta abonelerinize ve müşteri demografisine ulaşabilir. Instagram reklamları, web sitenizin daha nitelikli trafik ve dönüşüm almasına yardımcı olabilir. Şirketiniz, etkili Instagram reklamcılığı uygulayarak çevrimiçi olarak birçok şey başarabilir.

Oldukça büyük ve yaşlanan bir kullanıcı tabanına sahip olan Facebook’un aksine, Instagram kullanıcılarının temel demografisi 18 ila 24 ve 25 ve 34 yaşları arasındadır. Ayrıca, bu sosyal medya platformu en çarpıcı görüntülerinizi sunmak için ideal bir ortamdır ve kitlenizle görsel olarak iletişim kurmak için kreasyonlar yapabilirsiniz. Ayrıca Instagram, etkileşim açısından Facebook’tan 5 kat daha yüksek bir ortalama katılım oranı sunar.

Ayda 1 milyardan fazla kişi instagram kullanıyor .Oldukça büyük ve yaşlanan bir kullanıcı tabanına sahip olan Facebook’un aksine, Instagram kullanıcılarının temel demografisi 18 ila 24 ve 25 ve 34 yaşları arasındadır. Ayrıca, bu sosyal medya platformu en çarpıcı görüntülerinizi sunmak için ideal bir ortamdır ve kitlenizle görsel olarak iletişim kurmak için kreasyonlar yapabilirsiniz. Ayrıca Instagram, etkileşim açısından Facebook’tan 5 kat daha yüksek bir ortalama katılım oranı sunar.

İnstagram Yönetim Hizmeti Almak İstermisiniz ?

İnstagram da oluşturacağınız reklamlar sayesinden firmanızı daha büyütüyor ve doğru müşteri kitlesine kısa yoldan ulaşmış oluyorsunuz. Detaylı bilgi ve fiyatlandırmamız hakkında bilemek için hemen başvur butonuna tıklaya bilirsiniz.

İnstagram Reklamcılığı Hizmetlerimiz

İçerik

Videolar, sinemagraflar, triptikler, fotoğraflar ve çekimler markanız veya işletmeniz, üretim ve geliştirme ekiplerimiz sayesinde ağın tüm ünlü formatlarını yeniden ziyaret eder.

Strateji

Editör stratejisi, hikaye anlatımı, ton ve grafik tasarım dahil olmak üzere Instagram stratejinizi geliştirmede Albert Solino'dan yardım alırsınız. İletişim hedeflerinize, temaya özel hedef kitlelerinize ve mantıklı, dengeli KPI'larınıza birlikte karar veririz.

Instagram'daki Reklamlar

Instagram sosyal reklam kampanyalarınız, hedefleme, oluşturma ve bütçe optimizasyonunu da yöneten Albert Solino tarafından yönetilir.

Topluluk Yönetimi

Sosyal medya yöneticilerinden oluşan ekiplerimiz, topluluğunuza değer vermek ve onunla daha güçlü ilişkiler geliştirmek için bir içerik takvimi oluşturur, içerik yönetimini sürdürür ve kullanıcı tarafından oluşturulan materyallerin oluşturulmasını teşvik eder.

İnstagram Reklamcılığı Stratejileri Nasıl İlerler ?

1. Kampanya hedefini belirlemek

Tüketicilerin reklamlarınızı gördükten sonra yapmasını istediğiniz eyleme karar vererek kampanya hedefi belirlenir. Böylece karar verdiğiniz hedefe göre en iyi reklam biçimi seçilebilir.

2. Uygun hedef pazarını seçmek

Doğru hedef kitleyi tanımlamak için Facebook Reklamları yöneticisi tarafından sağlanan demografik ve ilgi alanı seçeneklerini kullanarak daha özel hedef kitlelerden yararlanabilirsiniz. Bu süreci kolaylaştırmak için hedefinizin önceden doğru bir şekilde belirlenmiş olması çok önemlidir.

3. Nasıl reklam vermek istediğinizi kararlaştırmak

Belirttiğiniz hedeflere göre reklamınız için en uygun yapıya karar verilmesi gerekir. Buna Instagram Alışveriş’in yanı sıra hikaye reklamları, fotoğraflar, videolar, carousel’ler, Keşfet ve IGTV dahildir. Gerçekten, pazarlama planınıza ve ana kampanya hedefinize dayanmalıdır.

4. Bütçe oluşturmak

Pazarlama bütçenize göre ve kısa vadeli veya uzun vadeli bir bütçe belirlemek istiyorsanız bir bütçe planı oluşturulmalıdır. Instagram reklamlarınızın maliyeti, hedefleme, reklam yerleşimi, reklam türü ve yılın zamanı gibi çeşitli değişkenlere bağlıdır.

5. İnceleme ve test etmek

Birkaç çalışma hipotezini karşılaştırmayı ve etkinliğinizi artırmak için kişiselleştirilmiş öneriler sunmayı içeren A/B testi tekniklerini kullanarak Instagram reklamlarınız test ve analiz edilmelidir.

Sohbeti Aç
Yardım İster misin ?
Merhabalar İnstagram Medya Reklamları ile ilgili bilgi almak ister misin ?